Първият онлайн контест на humanbeatbox бе спечелен от българскин

Първият онлайн контест на humanbeatbox, който се проведе тази година бе спечелен от българския бийтбоксър на име Александър Деянов или познат сред бийтбокс средите като Skiller. Същият беше победител и в българския бийтбокс шампионат, организиран от Nescafe Cool и телевизия и радио City. Турнирът на световния сайт за бийтбокс бе в четири категории- 0-6 месеца; 6 месеца - 1 година; 1 - 2 години и последната категория над 2 години. Други български бийтбоксъри, които заеха участие бяха: Riddimbox,който участва в категорията от 6 месеца до 1 година и загуби в първия батъл, BeastFX който в категорията от 0-6 месеца, който стигна до втори рунд и Burni, който беше един от двамата българи стигнали до финалния батъл. Във втори рунд се наложи Psionic да се изправи срещу сънародника си Skiller а Rammon загуби в humanbeatbox.com от KRNFX - кореецът който бе смазан от Skiller на финала. Поздрави за второто място на Burni и победата на Skiller! Победители в 4-те раздела са:

0 – 6 месеца – SWEETLAKEBB

6 – 12 месеца – LUCKEYMONKEY

1 – 2 години – FLOW